منوهای نصب در پنل مدیریت

0 تا 100 آموزش مقدماتی دیجیتال مارکتینگ ♥️ بازاریابی دیجیتال

آموزش مقدماتی دیجیتال مارکتینگ

آموزش مقدماتی دیجیتال مارکتینگ چه کمکی به شما می‌کند؟ شاید پاسخ به این سوال نیازمند ساعت‌ها بحث در مورد وضعیت فعلی و اهداف شما باشد! شاید در یک تعریف ساده بتوان اینگونه بیان کرد. اگر می‌خواهید روش‌های مدرن و جدیدی برای جلب توجه کاربران پیدا کنید‌، آموزش مقدماتی دیجیتال مارکتینگ قدم خوبی است. هیچ فرقی نمی‌کند شغل شما مهندسی، آرایشگری، مترجمی، پزشکی، دندانپزشکی و … باشد. با آموزش مقدماتی دیجیتال مارکتینگ قطعا می‌توانید حرف زیادی در مقایسه با رقبا و همکاران خود داشته باشید.

در یک تعریف ساده بازاریابی آنلاین یا دیجیتال مارکتینگ مجموعه روش‌هایی است که کسب و کارها برای جلب مخاطبان از طریق کانال غیر سنتی‌، از جمله ایمیل‌، صفحه نتایج موتورهای جستجو، شبکه‌ها و رسانه‌های اجتماعی، تبلیغات بنری، بازاریابی محتوایی و … استفاده می‌کنند. یکی از مزایای دیجیتال مارکتینگ این است هر قدم شما در این فضا قابل اندازه‌گیری و بصورت کمی است. پس می‌توان با تجزیه و تحلیل، قدم‌های نامناسب را شناسایی و استراتژی خود را بهینه کرد.

آموزش-مقدماتی-دیجیتال-مارکتینگ-یا-بازاریابی-آنلاین.png1

نکاتی قبل از آموزش مقدماتی دیجیتال مارکتینگ

قبل از آموزش مقدماتی دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی آنلاین لازم است خود را برای استفاده هرچه راحت‌تر از این فضا آماده کنیم. ابزارهای مختلف بسیار زیادی بصورت مستقیم و غیرمستقیم ما را در این مسیر کمک می‌کنند که قبل از شروع آموزش بازاریابی دیجیتال، بهتر است چند ابزار خیلی خوب در این حوزه را بررسی کنیم.

1- دنیای بدون مرز با Setup VPN

 با Setup VPN هر وب‌سایتِ مسدود شده، فیلتر شده و تحریم شده را دور بزنید. استفاده از آن رایگان و آسان است! متاسفانه در طول آموزش مقدماتی دیجیتال مارکتینگ بسیاری از موارد را خواهید دید که یا تحریم شده‌ایم یا فیلتر!

با استفاده از این وی پی ان، می‌توانید هنگام استفاده از هر وایفای‌، فعالیت مرورگر خود را با رمزگذاری درجه نظا‌‌می ‌ایمن کنید. یعنی SetupVPN امنیت بالای Wi-Fi و حریم خصوصی آنلاین برای شما ارائه می‌دهد. شاید بتوان از خیلی وی‌پی‌ان ها استفاده کرد ولی قطعا به اندازه Setup VPN خوب و عالی نیستند! SetupVPN یک ابزار قدرتمند در آموزش دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی آنلاین محسوب می‌شود.

با بیش از 100 سرور در سراسر جهان‌، SetupVPN باعث می‌شود تا شما به هر محتوایی که در کشور‌، شرکت یا دانشگاه که در دسترس نیست دسترسی پیدا کنید. به سادگی لوکیشن خود را به کشورهای دیگر تغییر دهید‌، اتصال خود را رمزگذاری کرده و آدرس IP خود را تغییر دهید.

مزیت مهم SetupVPN  این است که برای استفاده از این وی پی ان به هیچ گونه دانش فنی نیاز نیست. به سادگی اکستنشن آن را دانلود کنید، یک حساب کاربری ایجاد کنید و کار تمام است! لوکیشن خود را تنظیم کنید و به راحتی وصل شوید.

مزایای این ابزار کمکی در آموزش مقدماتی دیجیتال مارکتینگ:

·         سرور VPN نامحدود و 100٪ رایگان

·         بدون محدودیت پهنای باند یا سرعت.

·         رمزگذاری درجه نظا‌‌می‌4096 بیتی

2- سفر در زمان با WayBack Machine

ماشین زمان اینترنت Wayback Machine در حال ساخت کتابخانه دیجیتالی از سایت‌‌‌های اینترنتی و سایر آثار فرهنگی به شکل دیجیتالی است. این ابزار بسیار کاربردی مانند یک کتابخانه کاغذی محققان‌‌، مورخان‌‌، محققان و به عموم مردم دسترسی رایگان داده است. هدف این سایت عظیم این است که تمام جهان به دانش دسترسی داشته باشند. Wayback Machine یکی از ابزارهای بسیار کاربردی در آموزش مقدماتی دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی آنلاین همین ابزار است.

Wayback Machine در سال 1996 با بایگانی کردن خود اینترنت شروع کرد‌‌، همانطور که می‌دانید مانند روزنامه‌‌‌ها‌‌، محتوای منتشر شده در وب زودگذر است. اما برخلاف روزنامه‌‌‌ها‌‌، هیچ کس آن را ذخیره نمی‌کند. Wayback Machine با ذخیره این اطلاعات امروز بیش از 25 سال سابقه از هر وبسایت موجود را دارد که از طریق Wayback Machine قابل دسترسی است.

امروز بایگانی Wayback Machine شامل موارد زیر است:

 • 475 میلیارد صفحه وب
 • 28 میلیون کتاب و متن
 • 14 میلیون صدای ضبط شده (شامل 220،000 کنسرت زنده)
 • 6 میلیون فیلم (شامل 2 میلیون برنامه اخبار تلویزیونی)
 • 5 میلیون تصویر
 • 580،000 برنامه نرم افزاری

3- افزونه بسیار کاربردی FireShot

با این اکستنشن به طور کامل از وب‌سایت اسکرین شات بگیرید. امکان ضبط، ویرایش و ذخیره‌سازی در فرمت‌های PDF / JPEG / GIF / ، چاپ مستقیم ، ارسال به OneNote، کلیپ بورد یا ایمیل از سایر امکانات این اکستنشن است. اگر آموزش مقدماتی دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی محتوایی در دستور کار شماست، قطعا به یک اکستنشن با چنین ویژگی‌هایی نیاز دارید.

با این اکستنشن ضبط صفحه کامل را انجام دهید. اسکرین شاتها را بصورت PDF یا تصاویر ذخیره کنید. عکس‌های ذخیره شده آن بسیار کم حجم و مناسب می‌باشد.

این دستیار دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی آنلاین بدون تبلیغات آزاردهنده، نرم افزارهای جاسوسی و مجوزهای غیر ضروری است. با کمک این اکستنشن فقط با چند کلیک از یک تصویر ایده آل از صفحه، فاصله دارید.

FireShot در سال 2013 به عنوان «بهترین برنامه افزودنی رایگان Google Chrome  » توسط PCMAG.COM انتخاب شد.

در آموزش مقدماتی دیجیتال مارکتینگ کاری که می توانید با FireShot انجام دهید شامل:

 • تصویر را به صورت PDF ذخیره کنید.
 • تصاویر را به صورت JPEG ذخیره کنید.
 • بصورت تمام صفحه اسکرین بگیرید.
 • از قسمتی که دوس دارید اسکرین تهیه کنید.
 • از سرتاسر یک صفحه اسکرین داشته باشید.
 • ارسال مستقیم به Gmail داشته باشید.
 • در کلیپ بورد کپی یا مستقیم پرینت بگیرید.

دو مورد مهم از گوگل برای آموزش مقدماتی بازاریابی آنلاین

گوگل ترند (Google Trend)

گوگل-ترند--در-آموزش-مقدماتی-دیجیتال-مارکتینگ

Google Trends یک راهنما برای جستجو است که نشان می‌دهد یک کلمه جستجوی چند دفعه در موتور جستجوی Google نسبت به کل حجم جستجو در یک بازه زمانی مشخص وارد می‌شود. از Google Trends می‌توان برای تحقیق و مقایسه کلمات کلیدی استفاده کرد.

Google Trends داده‌های مربوط به کلمات کلیدی از جمله حجم جستجو و اطلاعات جغرافیایی در مورد کاربران موتور جستجو را فراهم می‌کند.

اگر آموزش مقدماتی دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی آنلاین می‌بینید، این یک فرصت عالی رایگان است. می‌توانید از داده‌های موجود در Google Trends برای چندین هدف مختلف بازاریابی استفاده کنید:

 • در جستجوی پولی‌، از داده‌های Google Trends می‌توان برای آگاهی دادن به کمپین‌های فصلی، کمک به برنامه‌ریزی هزینه و همچنین ذخیره موجودی استفاده کرد.
 • برای سئو و بازاریابی محتوا‌، از Google Trends استفاده کنید تا یاد بگیرید افراد در بازار هدف شما برای یافتن اطلاعات در مورد چه چیزی جستجو می‌کنند. نوشتن مقاله در مورد موضوعات پرطرفدار می‌تواند به افزایش ترافیک سایت شما کمک کند.
 • برای بهبود خلاقیت تبلیغات خود، در Google Trends سرچ کنید تا ببینید چه موضوعاتی در حال حاضر تصورات عمومی ‌را جذب می‌کنند. ارجاع به یک موضوع پرطرفدار (مانند یک نوع موسیقی داغ جدید یا خبر جدید) در بازاریابی شما‌، اعم از ایمیل‌، تبلیغات فیس بوک یا رادیو‌، می‌تواند جذابیت تبلیغات شما را افزایش دهد.

گوگل مپ (Google Map)

گوگل-مپ--در-آموزش-مقدماتی-دیجیتال-مارکتینگ

Google Maps یک محصول نقشه برداری وب است که توسط لارس راسموسن و جنس راسموسن در Google تولید شده است. این برنامه تصاویر ماهواره ای‌، عکسبرداری هوایی‌، نقشه‌های خیابان‌، 360 درجه نمای پانوراما تعاملی خیابان‌ها (نمای خیابان)‌، شرایط ترافیکی در زمان واقعی و برنامه ریزی مسیر برای سفر با پای پیاده‌، ماشین‌، هوا (در مرحله بتا) و حمل و نقل عمو‌می ‌را ارائه ‌می‌دهد. در سال 2020‌، هر ماه بیش از 1 میلیارد نفر از Google Maps در سراسر جهان استفاده ‌می‌کردند. در آموزش مقدماتی دیجیتال مارکتینگ موارد ابتدایی لوکال سئو را خواهیم آموخت.

Google Maps به عنوان یک برنامه دسکتاپ C++  آغاز به کار کرد. در اکتبر 2004‌، این شرکت توسط گوگل خریداری شد که آن را به یک برنامه وب تبدیل کرد. Google Maps یک API ارائه ‌می‌دهد که اجازه ‌می‌دهد نقشه‌ها در وب سایت‌های شخص ثالث جاسازی شود و برای مشاغل و سازمان‌های دیگر در کشورهای مختلف جهان مکان یابی ارائه ‌می‌دهد. لوکال سئو بیشتر توسط گوگل مپ انجام می‌شود که متاسفانه در کشور ما تحریم است.

5 راهی که Google Maps می‌تواند به مشاغل و کسب و کار‌ها کمک کند:

 • Google Maps به افراد کمک ‌می‌کند کسب و کار شما را پیدا کنند.
 • Google Maps به مردم کمک ‌می‌کند تا سریع با کسب و کار شما تماس بگیرند.
 • Google Maps مردم را به بازدید از وب سایت شما تشویق ‌می‌کند.
 • نقشه‌های Google کسب و کار شما را با تصاویر نمایش ‌می‌دهد.
 • Google Maps اعتبار کسب‌و‌کار را افزایش ‌می‌دهد.
تمام حقوق این وب سایت متعلق به شرکت توسعه یاران فناور فردیس می‌باشد.