منوهای نصب در پنل مدیریت

10 مورد از اشتباهات رایج در وردپرس را بشناسید!

وردپرس یک ابزار بسیار پرکاربرد است که به دلیل داشتن گزینه‌های زیاد احتمال اشتباه کردن در استفاده‌ از آن بسیار رایج می‌باشد. در حالی که تمامی این اشتباهات بر شما تأثیر منفی می‌گذارد حتی گاهی برخی از این اشتباهات باعث نابودی سایتتان نیز می‌شود.

پس ما برخی از آنها را بیان می‌کنیم تا شما بدانید چیستند تا از انها جلوگیری کنید. در این مقاله  ۱۰ مورد از اشتباهات رایج در وردپرس را در اختیار شما قرار دادیم تا با پرهیز از آنها سایت خود را بهینه کنید.

 1. از اشتباهات رایج در وردپرس، استفاده از کدنویسی ضعیف قالب‌ها 

این اولین و مهمترین چیزی است که جز  ۱۰ مورد از اشتباهات رایج در وردپرس است و باید بررسی شود چون پایه‌ی تلاش‌های شما در زمینه SEO است، و رک و پوست کنده، بیشتر قالب‌ها با کدنویسی ضعیف در این قسمت عملکرد خوبی ندارند.

چه فالب شما به صورت سفارشی ساخته شده باشد، یا خریداری شده است یا به صورت رایگان از وردپرس بارگیری شده است چند جزئیات مهم وجود دارد که شما باید ارزیابی کنید تا مطمئن شوید که شما را در معرض آسیب قرار نخواهد داد. شامل:

درخواست‌های HTTP

این یک امر حیاتی است زیرا HTML نامعتبر می تواند مشکلاتی ایجاد کند که هم بر کاربران تأثیر می‌گذارد و هم بر روی جستجو! وقتی این اتفاق می‌افتد، امکان دارد بازدیدکنندگان خود را از دست دهید زیرا وب سایت شما به خوبی نمایش داده نمی‌شود و یا کار نمی‌کند و شما امکان دارد رتبه بندی ضعیفی داشته باشید زیرا موتورهای جستجو نمی‌توانند صفحه شما را به درستی ارائه دهند ومحتوای موجود در آن را درک کنند.

یک ابزار ساده و رایگان برای بررسی درخواست‌های HTML  وجود دارد به صورت  W3C’s Markup Validation Service می‌باشد. اما باید توجه کنید که شاید ارورها و خطاهایی رخ دهد که ارزش این را نداشته باشد که آنها را از طریق ROI  برطرف کنید.

درخواست‌های-HTTP اشتباهات رایج در وردپرس

توجه داشته باشید که ممکن است نتوانید برخی خطاها را رفع کنید چون ممکن است برخی از آنها ناشی چیزهایی باشند که شما قادر به ویرایش انها نیستید مانند عملکرد اصلی در برخی از تم‌ها یا پلاگین‌ها. در چنین مواردی اگر با خطاهای شدیدی روبرو شدید که مشکلاتی به وجود می‌آورند شاید منطقی تر باشد از اول شروع کنید و دوباره بازسازی کنید.

درخواست‌های HTTP

بسیاری از تم‌ها تعدادی اسکریپت‌های مسخره‌ای و حتی فایل‌های بدردنخور که باعث می‌شوند بارگیری صفحات شما کندتر شود. بدترین قسمت این است که فقط به جای بارگذاری پرونده در صفحات درست بسیاری از تم‌ها این پرونده‌ها را بی مورد در همه‌ی صفحات بارگیری می‌کنند، که منجر به بارگیری کندتر می‌شود.

سرعت لود صفحه هم برای کاربران و هم برای سئو بسیار مهم است. تعداد خاصی برای هدف گذاری وجود ندارد، اما تعداد کمتر از نظر عملکرد همیشه بهتر است. به خصوص اگر وب سایت شما به آرامی آپلود شود.

اندازه DOM بیش از حد

شاید بسیار فنی به نظر برسد، اما در واقع خیلی ساده است. فقط به این معنی است که ما باید مطمئن شویم که HTML برای سایت وردپرسی ما تا حد امکان کارآمد است. شاید این به نظر بی‌اهمیت می‌رسد، اما کد HTML کارآمد می‌تواند نقش مهمی در عملکرد خوب یک سایت داشته باشد چون  هر المانی در استفاده از حافظه محاسبات و بازآرایی طرح‌ها تأثیر دارد.

بسیاری از قالب‌ها اغلب از تعداد زیادی المان‌های HTML استفاده می‌کنند و این سرعت کارایی را پایین می‌اورد. ما این را با سازندگان صفحه مشاهده می‌کنیم، اما همچنین آن را در سطح موضوع نیز مشاهده می‌کنیم چون  بیشتر توسعه دهندگان به بهره‌وری کد توجه نمی‌کنند و فقط بر روی ظاهر بصری توجه می‌کنند.

 1. از اشتباهات رایج در وردپرس، استفاده از صفحه ساز

ممکن است برخی کارشناسان مخالف تلقی کردن صفحه‌سازها بعنوان اشتباهات رایج در وردپرس باشند، اما بنظر متخصصین سئو استفاده از صفحه ساز یک اشتباه بزرگ است. استدلال‌های به نفع آنها قابل درک است. افزودن و ویرایش محتوا طراحی شده را برای افراد آسان‌تر می‌کند اما مشکل این است که آنها همچنین تعداد زیادی کد طولانی، درخواست‌های غیرضروری HTTP ایجاد می‌کنند و همچنین، خطاهای HTML معرفی می‌کنند که اغلب نمی‌توان برطرف کرد. سخت پیش می‌آید که صفحه‌سازی کد تمیز و کارآمد تولید کند.

از-اشتباهات-رایج-در-وردپرس،-استفاده-از-صفحه-ساز اشتباهات رایج در وردپرس

 1. از اشتباهات رایج در وردپرس، نصب پلاگین‌های بیش از نیاز

یکی از مواردی که باعث می‌شود وردپرس قدرتمند شود سادگی افزودن قابلیت با نصب ساده یک یا چند پلاگین است.

اما همچنین می‌تواند مشکلات قابل توجهی ایجاد کند. اولین مشکل این است که کیفیت نامناسب کدنویسی در این پلاگین‌ها وجود دارد.

همانند قالب‌ها، بسیاری از پلاگین‌ها کدگذاری نامناسبی دارند که سرعت بارگیری شما را کم می‌کند و خطاهای HTML را به وب سایت شما معرفی می‌کند. اغلب، این پلاگین ها همچنین دسته‌ای از اسکریپت‌ها، پرونده‌های CSS، تصاویر و فونت‌ها را بارگیری می‌کنند که سرعت را پایین آورده و تجربه کاربری ضعیفی را ایجاد می‌کند.

از-اشتباهات-رایج-در-وردپرس،-نصب-پلاگین‌های-بیش-از-حد

مشکل دیگر این است که به دلیل آسان بودن، بسیاری از مردم با اضافه کردن پلاگین‌های بیش از حد اشتباه می‌کنند. این کار باعث می‌شود وب سایت شما سرعت کمتری بارگیری داشته باشد، مهم نیست هر کدام چه قدر حرفه‌ای و درست کدگذاری شود چون هنوز هم برای پردازش به قدرت پردازش نیاز دارد که عملکرد آنها فراهم می‌کند و همین باعث کندی سایت می‌شود.

 1. از اشتباهات رایج در وردپرس، عدم بهینه‌سازی قایل‌های رسانه

همه ما از یک دوربین فوق العاده قدرتمند استفاده می‌کنیم که به ما توانایی می‌دهد به راحتی عکس‌های جدیدی به وب سایت وردپرس اضافه کنیم اما این نیز منجر به یک اشتباه مشترک و مهم می‌شود. وقتی با iPhone یا Android خود عکس می گیرید، تصویر به طور کلی بزرگتر از آنچه برای استفاده در وب سایت شما لازم است خواهد بود.

این تصاویر بزرگ و با کیفیت برای چاپ بسیار مناسب هستند اما اگر آنها مستقیماً در وردپرس شما بارگذاری شوند غالباً به صورت تصاویر بزرگ و نامناسب ذخیره می‌شوند.

از-اشتباهات-رایج-در-وردپرس،-بهینه-سازی-نکردن-رسانه

اندازه برخی از قالب‌ها به طور خودکار بر اساس بارگذاری‌ها برای کمک به از بین بردن این مسئله تغییر اندازه می‌دهند همچنین بسیاری نیز این کار را نمی‌کنند. اگر سایت وردپرس شما از قبل فعال بوده و شما تازه شروع به پرداختن به این موضوع می‌کنید، خبر خوب این است که شما نیازی به بارگذاری مجدد همه موارد موجود را ندارید. به دلیل اینکه پلاگین‌های متنوعی وجود دارد تا به طور خودکار اندازه آنها را تغییر دهد.

 1. از اشتباهات رایج در وردپرس، صرف نظر یک نقشه سایت XML

در حالی که همه می‌توانند از نقشه سایت XML بهره ببرند این به ویژه برای سایت‌های بزرگتر مهم‌تر است چون به موتورهای جستجو در کراول و جستوجوی تمام صفحاتتان کمک می‌کند. مخصوصاً آنهایی که خیلی پایین هستند. با کمال تعجب، این ویژگی حیاتی هنوز برای وردپرس آشنا نیست، بنابراین شما باید به یک پلاگین اعتماد کنید.

از-اشتباهات-رایج-در-وردپرس،-صرف-نظر-یک-نقشه-سایت-XML

بهترین توصیه‌ی ما به شما این است که در این حوزه به Yoast  اعتماد کنید چون  شامل چندین ویژگی نیز است. ولی تعدادی پلاگین وجود دارد که به صورت پویا می‌توانند نقشه‌ی سایت XML  را به وجود بیاورند، تغییر دهند یا بعضی از صفحه‌ها یا پست‌ها و رسانه‌ها را پاک کنند .

 1. از اشتباهات رایج در وردپرس، پرش به روز رسانی‌ها

همیشه تعجب‌آور است که چگونه برخی از مردم در افزودن پلاگین‌ها و موضوعات خود و حتی دریافت هسته وردپرس خود به روز نیستند. این اشتباه رایج امکان دارد عواقب ویرانگر داشته باشد.

چون این به روزرسانی‌ها نه تنها بر روی مسائل مربوط به عملکرد طراحی و قابلیت استفاده تاثیر میگذارند همچنین قسمت‌های امنیتی را باز می‌کنند که ممکن است باعث شود هکرها وارد وب سایت شما شوند. اگر وارد شوند، می‌توانند انواع کارهای خطرناک را انجام دهند مانند حذف یا آسیب رساندن به وب سایت، و به چیزهای ظریف مانند رهگیری اطلاعات کارت اعتباری یا افزودن پیوندهای خروجی.

 1. از اشتباهات رایج در وردپرس، سهل انگاری در امنیت

در مورد تامین امنیت وردپرس گفتیم و گفتیم چه پیامدهایی می‌تواند داشته باشد. حال باید بدانید که رعایت نکردن نکات امنیتی وب سایتتان پیامدهای بدتر و ویرانگرتری خواهد داشت.

از-اشتباهات-رایج-در-وردپرس،-سهل-انگاری-در-امنیت

مهم است که اشاره کنیم که هیچ راهی برای ایمن کردن کامل وب سایتتان وجود ندارد. اما با داشتن برنامه‌ای سخت برای امنیت وب سایتتان، بیشترین بازدارندگی را خواهید داشت. هکرها، به استثنای نادر کسانی که هستند به طور خاص شما را هدف قرار می‌دهد. این به این دلیل است که هک کردن عمدتا یک بازی اعداد است جایی که هکرها هزاران یا حتی میلیون ها نفر را کراول می‌کنند وب سایت‌هایی است که آسیب پذیرترند.

از نام کاربری پیش فرض استفاده نکنید.

به طور پیش فرض، اولین نام کاربری در وردپرس نصب می‌شود «ادمین» خواهد بود که باید تغییر کند چون این نام کاربری‌ها اولین چیزهایی هستند که هکرها ابتدا سعی می‌کنند پیدا کنند. اگر در حال راه اندازی یک وب سایت کاملاً جدید هستید، کار ساده‌تر است. فقط مراحل نصب آن را تغییر دهید. اگر در حال حاضر یک وب سایت دارید، راهی برای تغییر نام کاربری در قسمت ادمین وجود ندارد با این حال، می‌توانید وارد حساب میزبانی phpMyAdmin خود شویدو پایگاه داده وردپرس را مستقیماً اصلاح کنید. همچنین باید نام نمایشی خود را تغییر دهید.

از-نام-کاربری-پیش-فرض-استفاده-نکنید.اشتباهات رایج در وردپرس

ناحیه‌ی ادمین خود را قفل کنید.

روش‌های مختلفی برای محدود کردن دسترسی به ناحیه‌ی ادمین به یک IP خاص وجود دارد که مانع هک شدن می‌شود

سرور لینوکس (بیشتر وب سرورها)

این یک روند ساده برای ایجاد یک فایل .htaccess با محتوای مناسب و بارگذاری آن در پوشه‌ی wp-admin خود است یک فایل جدید ایجاد کنید و کد زیر را جایگذاری کنید. حتماً xx.xx.xx.xx را با IP جایگزین کنید که می‌توانید با نوشتن “what’s my IP” در گوگل پیدا کنید.

ویندوز سرور

اگر شما در یک سرور ویندوز هستید، بهتر است فرایند مناسب برای نسخه ویندوزتان دراسناد پشتیبانی مایکروسافت پیدا کنید.

پلاگین‌ها

این روش کمترین روش کارآمد برای محدود کردن دسترسی به یک IP خاص است. همچنین وقتی IP شما به وجود می‌اید مشکل دیگری ایجاد می‌کند. نمی‌توانید افزونه را برای اپدیت IP خود تغییر دهید.

تنها راه دسترسی به ناحیه‌ی مدیر خود در آن مرحله ورود به سیستم از طریق FTP و حذف پلاگین خواهد بود. اگر این کار را انجام دهید، شما بهتر هستید در وهله اول از .htaccess. اسفاده کنید.

TFA را فعال کنید

(احراز هویت دو مرحله‌ای)

احراز هویت دو مرحله‌ای ابزاری قدرتمند برای وب سایت شما محافظت است چون کدی را به تلفن همراه شما ارسال می‌کند که قبل از ورود باید ان را وارد سیستم کنید. این به این معنی است که بدون دسترسی فیزیکی به دستگاه شما، کسی دیگر نمی‌تواند به ناحیه‌ی ادمین شما دسترسی پیدا کند. به پلاگین نیاز دارد و تعدادی پلاگین‌های پولی موجود برای ایجاد این قابلیت رایگان نیز وجود دارد.

تلاش برای ورود به سیستم را محدود کنید

این یک روش ساده دیگر برای سخت کردن امنیت وب سایت وردپرس با جلوگیری از ورود به سیستم با IP های مختلف بعد از تلاش‌های ناموفق است

این مورد نیز به یک پلاگین نیاز دارد و تعدادی پلاگین‌های پولی موجود برای ایجاد این قابلیت به عنوان رایگان وجود دارد.

 1. از اشتباهات رایج در وردپرس بک آپ نداشتن است!

همه به پشتیبان گیری خودکار نیاز دارند. این قسمت اساسی داشتن یک وب سایت است. گذشته از اینکه شما را قادر می‌سازد تا تغییراتی را به راحتی برگردانید، همچنین به شما کمک می‌کند تا به سرعت از چنگ هک شدن آزاد شوید.

از-اشتباهات-رایج-در-وردپرس-بک-آپ-نداشتن

برنامه پشتیبان شما تا حدودی بستگی به این دارد که چقدر مرتباً وب سایت خود را اصلاح می‌کنید، اما حداقل، باید به صورت هفتگی اجرا شود. به نظرم چندین ماه بک اپ‌ها را نگه دارید تا در صورت هک شدن و از بین رفتن وب سایت به عقب برگردیم و اصلاح کنیم. در حالی که این نسخه‌های پشتیبان می‌توانند در وب سرور سرعت بازیابی را تسریع کنند اما باز هم، آنها باید پشتیبان گیری شوند.

 1. از اشتباهات رایج در وردپرس، از قلم انداختن اسکیما

در دنیای سئو، ما به هر مزیتی که بتوانیم پیدا کنیم نیاز داریم و با اینکه به طور مستقیم تأثیر نداشته باشد می‌تواند تأثیر مثبتی بر رتبه بندی داشته باشد. به دلیل افزودن نشانه‌های تصویری، میزان کلیک را افزایش می‌دهد.

سکیما اساساً راهی برای برقراری ارتباط با موتورهای جستجو در مورد اینکه محتوای شما درباره چیست و چگونه نهادهای موجود در محتوای شما با یکدیگر ارتباط دارند می‌باشد. برای مثال بهتر است طرح خود را به عنوان JSON پیاده سازی کنید، که نوعی JavaScript به جای ریز داده‌ها است که نشانه گذاری HTML است.

تعدادی پلاگین به صورت رایگان و پولی برای کمک در این موضوع در دسترس است، اما توصیه می‌کنیم JSON را بنویسید و ​​خودتان آن را وارد کد کنم چون  این بدون نیاز به افزودن پلاگین دیگری کنترل بیشتری به شما خواهد داد.

از اشتباهات رایج در وردپرس، پیکربندی نامناسب پیوند یکتا

پیوندهای یکتایی که وردپرس ایجاد می‌کند از دیدگاه جستجوکننده ایده‌آل نیستند پس ما باید آنها را تغییر دهیم. این یک رفع نسبتاً آسان است و بسیار ضروری است زیرا یک ساختار URL مناسب به جستجو موتورها برای درک بهتر وبسایت شما کمک می‌کند.

از-اشتباهات-رایج-در-وردپرس،-پیکربندی-نامناسب-پیوند-یکتا

 

خواندن این مقالات توصیه می‌شود:

0 تا 100 مراحل طراحی سایت

0 تا 100 سئوی سایت فروشگاهی

دو زبانه کردن سایت وردپرس، بله یا خیر؟!

طراحی سایت با وردپرس ، در کمتر از یک ساعت!

11 مورد از نمونه سایت های زیبا

آموزش مراحل ساخت سایت فروشگاهی، در کمتر از 10 دقیقه

0 پاسخ به "10 مورد از اشتباهات رایج در وردپرس را بشناسید!"

  ارسال یک پیام

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تمام حقوق این وب سایت متعلق به شرکت توسعه یاران فناور فردیس می‌باشد.