منوهای نصب در پنل مدیریت

لیست خدمات سئو از سیر تا پیاز!

شاید تا به حال به این فکر کرده باشید که این سئو، که همه جا می‌شنویم؛ چه فایده‌ای دارد؟ و چه خدماتی را به ما ارائه می‌کند؟ لیست خدمات سئو چه مواردی را شامل می‌شود؟ و یا اصلا چند نوع خدمات سئو داریم؟

به طور خلاصه برای پاسخ به این سوالات باید بگویم که سئو، مجموعه‌ای از کارهای ریز و درشتی است که به سایت شما کمک میکند تا در صفحات اول نتایج گوگل نمایش داده شود. اما این کارهای ریز و درشت شامل چه اقداماتی است؟ چه کسی می‌تواند این اقدامات را به درستی انجام دهد تا یک سایت را به هدف خود برساند؟

با ما همراه باشید تا در ادامه این مقاله به بررسی لیست خدمات سئو و پاسخ هزاران سوال دیگر، بپردازیم.

لیست خدمات سئو چیست؟

لیست-خدمات-سئو

خدمات سئو یا SEO  (بخوانید اس، ای، او)، که خدمات بهینه‌سازی سایت هم نام برده می‌شود، در حالت کلی به اقدامات انجام شده داخل وب‌سایت و بیرون از وب‌سایت به منظور قرار گرفتن کلمات کلیدی وب‌سایت در صفحات نخست موتورهای جستجو و حفظ جایگاه در آنها، خدمات سئو گفته می شود.

ما در اینجا برای راحتی شما کاربران عزیز، این خدمات را به دونوع تقسیم کردیم؛ در ادامه این اقدامات را به صورت لیست خدمات سئو معرفی خواهیم کرد.

 1. لیست خدمات سئو؛ خدمات فنی و تکنیکی سئو (سئو تکنیکال)

بعضی از خدمات سئو که  در لیست خدمات سئو قرار دارند، شامل مواردی هستند که از ابتدای طراحی وبسایت شروع می‌شوند و به همین سبب، نیاز است تا طراح وبسایت تاحدودی به سئو مسلط باشد. یعنی اگر سئوکار نسبت به بهینه سازی سایت از لحاظ فنی اقدام کند؛ باعث دیده‌شدن سایت در نتایج اولیه گوگل خواهد شد. این خدمات را در ادامه باهم بررسی می‌کنیم.

 • هزینه کمتر در مقابل سایر روش‌ها

روش تبلیغاتی سئو هزینه کمتری نسبت به سایر روش‌های تبلیغاتی دارد. و شما می‌توانید به راحتی و با سرمایه‌ای به اندازه متناسب، تبلیغات شرکت خود را نه به صورت سنتی! بلکه به صورت حرفه‌ای و هدفمند در بین میلیون‌ها کاربر در دسترس، انجام دهید. در واقع سئو، یک تبلیغ اقتصادی است.

البته منظور از به صرفه بودن اصلا به معنای ارزان بودن هزینه‌های سئو نیست. بالعکس چون در سئو اغلب از ابزارهای حرفه‌ای استفاده میشود و پرداخت بصورت دلاری است هزینه خدمات سئو نیز بالاست اما این بصرفه بودن بدلیل نتیجه‌ای است که از اقدامات سئو دریافت می‌شود.

 • کسب رتبه برتر در گوگل، در صدر لیست خدمات سئو

کسب-رتبه-برتر-درگوگل لیست خدمات سئو

خدمات سئو شامل بسیاری از اقدامات مختلفی است که در راستای بهبود رتبه سایت در گوگل انجام میشود. بنابراین میتوان گفت همواره کسب رتبه برتر در گوگل، در صدر لیست خدمات سئو قرار دارد. در نظر داشته باشید که اگر سایت شما از لحاظ سئو تکنیکال عالی عمل کند، گوگل سایت شما را سایتی معتبر و حرفه‌ای خواهد دانست. و سایت شما در صفحه اول نتایج جستجو ظاهر خواهد شد. توجه داشته باشید که بیش از 60 درصد کلیک‌ها در گوگل مربوط به نتایج اول گوگل است. پس در صورتی که بتوانید جز نتایج اول گوگل باشید همه این کلیک‌ها به وبسایت شما تعلق خواهد گرفت. تصور کنید با این همه کلیک، سایتتان چه پیشرفتی خواهد کرد!

 • بهینه سازی سایت یک آیتم مهم در لیست خدمات سئو

بهینه سازی و بهبود سایت شامل موارد متعددی است. حتی میتوان گفت تمام موارد خدمات فنی و تکنیکی سئو در لیست خدمات سئو، میتوانند منجر به بهینه‌سازی سایت و بهبود ساختار داخلی آن شوند.

مثلا بهبود سایت برای خزنده‌های گوگل، با هدف جلوگیری از ظاهرشدن محتوای نامطلوب در ایندکس‌های جستجو صورت می‌گیرد. و به این ترتیب خزنده‌های گوگل با استفاده از نقشه سایت یا sitemap میتوانند محتوای صحیح و مورد نظر مخاطبان را به آن‌ها نمایش دهند.

 • افزایش سرعت سایت جز جدانشدنی لیست خدمات سئو

حتی زمانی که یک وبسایت فوق حرفه‌ای دارید و بهترین خدمات و محتوا را در آن ارائه می‌کنید. مخاطب میتواند شما را ترک کند! چگونه؟ کافیست کاربران بعد از کلیک روی وبسایت شما، با چند ثانیه تعلل مواجه شوند. شک نکنید که اولین انتخاب آن‌ها خروج از صفحه شماست.

وقتی شما از تکنیک‌های سئو برای بهینه سازی سایت خود بهره بردید. در واقع سایت خود را از جنبه فنی و ساختاری بهینه کرده‌اید. در این صورت همچنین سرعت سایت شما نیز افزایش می‌یابد. و کاربران بخاطر لود‌شدن کند، سایت شما را ترک نخواهند کرد.

 • On Page SEO در لیست خدمات سئو

On-page-SEO--در-لیست-خدمات-سئو

خدمات فنی سئو، خود در دسته بندی On Page SEO قرار می‌گیرد. اما ما در انواع خدمات سئو، این طبقه بندی را انجام دادیم. زیرا On Page SEO یا سئو داخلی، مربوط به اقدامات داخل وبسایت است. این اقدامات عبارتند از: کاربر پسند بودن ظاهر و گرافیک سایت، کیفیت بالای کدنویسی در صورتیکه سایت اختصاصی باشد؛ و محتوای متنی، صوتی، ویدیویی و غیره.

 • امنیت سایت در لیست خدمات سئو

کاربران به سایت‌هایی که دارای امنیت بالایی هستند، بیشتر اعتماد می‌کنند، و معمولا خرید‌ اینترنتی از این سایت‌ها بالا بوده و منجر به فروش محصولات سایت می‌گردد. شما می‌توانید برای بالا بردن امنیت اطلاعات کاربران سایت خود، از پیشوند HTTPS استفاده کنید.

 

 1. لیست خدمات سئو؛ خدمات دراز مدت سئو

این نوع خدمات دراز مدت بوده، و تا زمانی که یک سایت وجود دارد، باید خدمات سئو نیز وجود داشته باشند. خدماتی که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم در طول مدت طولانی به دست می‌آیند. پس صبور باشید!

 • بازگشت سرمایه در لیست خدمات سئو

از جمله خدمات غیرمستقیم که سئو به صاحبان مشاغل آنلاین ارائه می‌کند، بازگشت سرمایه است. به همان نسبتی که افراد از لحاظ مالی، زمانی و مهارتی روی سئو سرمایه‌گذاری کنند به همان نسبت نیز بازگشت سرمایه خواند داشت. به همین سبب است که در این قسمت بازگشت سرمایه را جز آیتم‌های لیست خدمات سئو قرار دادیم.

سئو نسبت به سایر روش های تبلیغاتی مثل تلویزیون، شبکه‌های اجتماعی، روزنامه، مجلات و غیره به صرفه‌تر بوده، و مزایای استفاده از روش تبلیغ سئو نسبت به سایر روش‌ها بیشتر است.

 • افزایش داده‌ها در لیست خدمات سئو

افزایش-داده-ها-در-لیست-خدمات-سئو

شما با استفاده از ابزارهای سئو میتوانید اطلاعات و داده‌های بسیار مهمی همچون کلماتی که بیشترین جستجو را توسط مشتریان داشته و علایق و نیازهای آنها آگاه شده و آن نیازها را شما برطرف کنید. تا سایتتان به یک منبع مهم که میتواند نیازهای کاربران را رفع کند؛ تبدیل شود. این کار باعث افزایش تعامل کاربر با سایت نیز می‌گردد. و کاربران با سایت شما مثل دوست خود برخورد خواهند کرد. و تمامی این اقدامات منجر به افزایش داده‌های شما می‌گردد.

 

 • افزایش آگاهی از برند در لیست خدمات سئو

شناساندن برند به کاربران جدید یکی از اهداف مدیران وبسایت‌های تازه طراحی شده است. برخی از افراد تلاش می‌کنند تا با صرف هزینه‌های گزاف برندسازی کنند اما در بسیاری از مواقع این نوع تبلیغات مستقیم کارساز نیست! وبسیاری از کاربران حتی برای تبلیغات فیلتر اعمال می‌کنند.

در مقابل کاربران به سایت‌هایی که گوگل به آنها اعتماد کرده و در ابتدای نتایج قرار داده، بیشتر اعتماد دارند بنابراین در حال حاضر بازاریابی آنلاین بهترین روش دیده شدن و برندسازی است.

 • افزایش ترافیک سایت در لیست خدمات سئو

انجام صحیح خدمات فنی و تکنیکی در لیست خدمات سئو، باعث رسیدن سایت به مراتب بالا و دیده‌شدن در صفحات اول نتایج گوگل شده، و باعث افزایش ترافیک سایت و در نتیجه بالا رفتن تعداد کاربران فعال می‌شود، و سایت شما به هدف خود که میتواند فروش کالا یا خدمات باشد، می‌رسد. یکی از مزایای سایت سئو شده، افریش ترافیک سایت شما است. یعنی پس از اینکه کاربران از طریق گوگل وارد سایت شما شدند؛ احتمال اینکه دفعات بعد دوباره به سایت شما سر بزنند زیاد است. و این یعنی موفقیت وبمستران!

صبر ایوب می‌خواهد!

صبر-ایوب-می-خوا هد لیست خدمات سئو

لازم به ذکر است خدمات سئو و فرایند سئو یک بازه زمانی مشخص نداشته و فرایندی کوتاه مدت نیست. بلکه یک پروسه طولانی است، و تا زمانی‌که یک سایت وجود دارد، سئو نیز وجود خواهد داشت. زیرا رساندن یک سایت به نتایج اولیه گوگل و بالارفتن رتبه آن یک بحث است، و حفظ و نگهداری این جایگاه بحث دیگری است. پس اگر می‌خواهید وبسایتتان رتبه یک گوگل شود، و همواره در اوج باشد. همواره به سئو و انجام اقدامات موجود در لیست خدمات سئو نیاز خواهید داشت. پس خوب عمل کنید و صبور باشید!

در قسمت تماس با ما می توانید با ما در ارتباط باشید.

خواندن این مقالات توصیه می شود :

آنچه باید در مورد هزینه سئو وب سایت بدانید!

همه چیز در مورد سئو در عصر جدید!

ابزارهای بررسی سئو سایت در سال 2020!

چرا باید لینک بدیم؟! هدف از لینک سازی برای سایت چیه؟

9 پاسخ به "لیست خدمات سئو از سیر تا پیاز!"

 1. ممنون از مطالب خوبتون 🙂

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق این وب سایت متعلق به شرکت توسعه یاران فناور فردیس می‌باشد.