منوهای نصب در پنل مدیریت

آموزش مراحل ساخت سایت فروشگاهی، در کمتر از 10 دقیقه

گسترش روزافزون تکنولوژی و مدرنیته شدن، کسب‌وکارها را نیز به سمت اینترنتی شدن سوق داده است. ایجاد و توسعه سایت‌های فروشگاهی به منظور ارائه خدمات یکی از مواردی‌ است که در سالهای اخیر مورد توجه صاحبان کسب‌وکارها قرار گرفته و طراحی سایت فروشگاهی را به منظور جذب مخاطبان و مشتریان محلی و فرامحلی به یکی از اولویت‌های استراتژیک کارفرمایان تبدیل کرده است.

این مقاله مخصوص صاحبان فروشگاه‌هایی است که قصد ادامه فعالیت و یا شروع فعالیت به صورت اینترنتی دارند. بنابراین اولین گام در راستای دیجیتالی شدن، آشنایی با مراحل ساخت سایت فروشگاهی می‌باشد.

مرحله اول از مراحل ساخت سایت فروشگاهی: انتخاب دامنه مناسب

اولین مرحله از مراحل ساخت سایت فروشگاهی، انتخاب و ثبت دامنه مناسب است. دامنه (Domain) یا دامین به نام اختصاصی هر وب‌سایت اطلاق می‌گردد که بوسیله آن یک وب‌سایت از سایر وب‌سایت‌ها متمایز می‌شود. هر دامنه از چند قسمت تشکیل شده که اولین قسمت آن www می‌باشد، قسمت دوم نام دامنه، و یا همان نام وب‌سایت بوده و قسمت سوم نیز بیان کننده موضوع سایت خواهد بود و در نهایت قسمت آخر یک دامنه، نشان‌دهنده محلی یا کشوری بودن دامنه و وب‌سایت است.

با توجه به آنکه دامنه، کاربران را به سمت وب‌سایت فروشگاه شما هدایت می‌کند، بنابراین انتخاب دامنه مناسب براساس ماهیت فروشگاه امری ضروری است، در نظر داشته باشید که مخاطبانتان شما را با نام دامنه به یاد خواهند سپرد، از این رو در انتخاب دامنه مناسب دقت داشته باشید.

مرحله دوم از مراحل ساخت سایت فروشگاهی: انتخاب هاست مناسب

مرحله-دوم-از-مراحل-ساخت-سایت-فروشگاهی_انتخاب-هاست-مناسب

دومین مرحله در سری مراحل ساخت سایت فروشگاهی انتخاب هاست (Host) مناسب است. هاست به معنای فضای میزبان می‌باشد که بخشی از یک واحد بزرگ‌تر به اسم سرور را تشکیل می‌دهد. به عبارت دیگر، مجموعه‌ای از هاست‌ها کنار یکدیگر سرور را به وجود می‌آورند. با توجه به آنکه سرعت بارگذاری سایت، امنیت، پشتیبانی و پاسخگویی، توانایی ساپورت از داده‌ها و اطلاعات همچنین بازدید از سایت به فضای میزبان بستگی دارد، لذا انتخاب هاست مناسب اهمیت بسزایی می‌یابد.

شرکت‌های هاستینگ متعددی مطابق با نیاز وب‌سایت شما و در نظر گرفتن پارامترهای مختلف مانند میزان پهنای باند، مقدار فضای میزبانی، مقدار ram وغیره اقدام به ارائه هاست‌ می‌کنند. با دریافت هاست مناسب منطبق بر نیاز سایت و همخوان با طراحی سایت فروشگاهی بخشی از یک سرور در اختیار کسب‌وکار شما قرار گرفته و می‌توانید با استفاده از فضای در دسترس تمامی فایل‌ها و اطلاعات را بارگذاری نمایید.

در نظر داشته باشید با توجه به آنکه ماهیت سایت فروشگاهی مراجعه بالا کاربران، بارگذاری حجم زیادی از اطلاعات شامل محصولات و مشخصات آنان را می‌طلبد. انتخاب هاست با فضای کمتر منجر به ایجاد اختلال در عملکرد سایت خواهد شد، بنابراین هزینه اضافی برای خرید فضای میزبانی بیشتر را به شما تحمیل خواهد کرد. از این رو به هنگام خرید هاست به عنوان یکی از مهم‌ترین مراحل ساخت سایت فروشگاهی به تناسب فضای آن با میزان مورد نیاز کسب و کارتان توجه نماید.

مرحله سوم از مراحل ساخت سایت فروشگاهی: انتخاب قالب و طراحی مناسب

مرحله سوم که یکی از مهم‌ترین مراحل ساخت سایت فروشگاهی می‌باشد طراحی و استفاده از قالب مناسب برای فروشگاه اینترنتی کسب و کار شما می‌باشد. این مرحله که تحت عنوان سیستم مدیریت محتوا یا content management system یا CMS نیز نامیده می‌شود، به سیستم‌های مدیریت محتوا گفته می‌شود که امکان ثبت، بروز رسانی و بازاریابی محتوا را برای سایت‌های فروشگاهی فراهم می‌کند.

یک سیستم مدیریت محتوا مناسب باید ویژگی‌هایی داشته باشد، بطوریکه با بکارگیری این سیستم شما، کاربر می‌تواند محصولات مختلف را با یکدیگر مقایسه نماید، محصولات را نقد و بررسی کرده و نظرات خود را بیان نمایند، در عین حال از نظرات سایر کاربران آگاهی داشته باشد. توجه داشته باشید که ممکن است محصولات شما بروزرسانی شده و محصولات جدید به فروشگاه اضافه گردد بنابراین، افزودن محصولات جدید به فروشگاه یکی از الزامات طراحی سایت فروشگاهی می‌باشد. ضمن آنکه به منظور دسترسی سریعتر و سهولت استفاده برای کاربران از ایجاد دسته‌بندی‌های مختلف و امکان انتخاب برند غافل نشوید.

استفاده از سیستم مدیریت محتوا در مقایسه با طراحی وب‌سایت اختصاصی سبب می‌شود تا در زمان راه‌اندازی وب‌سایت صرفه جویی شود، از طرفی دیگر بروز رسانی صفحات مختلف وب‌سایت با استفاده از این سیستم آسانتر بوده و انجام اقدامات مهم مانند پشتیبانی و امنیت وب‌سایت را تسهیل می‌نماید.

مرحله چهارم از مراحل ساخت سایت فروشگاهی: انتخاب درگاه پرداخت مناسب

مرحله-چهارم-از-مراحل-ساخت-سایت-فروشگاهی_انتخاب-درگاه-پرداخت-مناسب

امروزه کسب‌وکارهای آنلاین برای انجام تراکنش‌های خود ناچار به استفاده از درگاه‌های پرداخت هستند. رونق تجارت الکترونیک بکارگیری سرویس‌های مالی مختلف از قبیل درگاه‌های پرداخت را الزامی کرده است. بدین شکل با استفاده از کارت‌های بانکی، خرید از فروشگاه‌های اینترنتی صورت می‌گیرد.

با بررسی درگاه‌های پرداخت مختلف که به صورت مستقیم و واسط ارائه می‌گردند، درگاه پرداخت مناسب خود را انتخاب نمایید و نسبت به دریافت یک درگاه پرداخت امن اقدام کنید. توجه داشته باشید بدلیل آنکه اطلاعات شخصی و حساب بانکی مشتریان شما مورد تبادل قرار می‌گیرد نسبت به امن بودن درگاه پرداخت اطمینان کسب نمایید.

مرحله پنجم از مراحل ساخت سایت فروشگاهی: افزودن محتوای مناسب

پس از آنکه اقدامات مربوط به ساخت وب‌سایت فروشگاهی انجام شد، وقت آن رسیده است که محتوای متناسب با ماهیت فروشگاه را منتشر نمایید. شاید به جرات می‌توان گفت که این مرحله از جمله مراحل ساخت سایت فروشگاهی است که در نگاه اول آسان بنظر می‌رسد، اما جذب مخاطب به وسیله محتوا کار آسانی نبوده و نیازمند استفاده از تجربه و مهارت یک تیم حرفه‌ای تولید محتواست. محتوا بارگذاری شده بروی وب‌سایت می‌تواند شامل: مقالات، تصاویر، متن‌ها، معرفی محصولات و سایر موارد مشابه باشد. با بارگذاری محتواهای تهیه شده، بازاریابی محتوایی را آغاز کنید و کسب و کار خود را پیش ببرید.

اگر یک سایت فروشگاهی دارید و بدنبال برونسپاری بخش محتوای آن هستید، پیشنهاد می‌کنم پیش از انجام هر کاری مقاله صفر تا صد سفارش تولید محتوا را بخوانید.

و اما سخن پایانی در مقاله مراحل ساخت سایت فروشگاهی!

و-اما-سخن-پایانی-در-مقاله-مراحل-ساخت-سایت-فروشگاهی

به عنوان جمع‌بندی باید دقت داشته باشید که در هر یک از مراحل ساخت سایت فروشگاهی به استفاده از تجربیات و نظرات یک تیم حرفه‌ای طراحی سایت نیاز دارید. علیرغم آنکه فروشگاه سازهای مختلف مانند وردپرس، ووکامرس، مجنتو، پرستاشاپ، شاپی فای، اپن کارت وغیره در این حوزه فعال هستند، با این حال استفاده از توسعه‌دهندگان وب حرفه‌ای خالی از لطف نیست.

برای دریافت مشاوره در زمینه طراحی وبسایت با متخصصین آکادمی دبیر در ارتباط باشید.

 

خواندن این مقالات توصیه می شود :

0 تا 100 مراحل طراحی سایت

همه چیز در مورد سئو در عصر جدید!

آنچه باید در مورد هزینه سئو وب سایت بدانید!

0 تا 100 سئوی سایت فروشگاهی!

دو زبانه کردن سایت وردپرس، بله یا خیر؟!

11 مورد از نمونه سایت های زیبا

طراحی سایت با وردپرس ، در کمتر از یک ساعت!

2 پاسخ به "آموزش مراحل ساخت سایت فروشگاهی، در کمتر از 10 دقیقه"

    ارسال یک پیام

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    تمام حقوق این وب سایت متعلق به شرکت توسعه یاران فناور فردیس می‌باشد.