منوهای نصب در پنل مدیریت

10 موتور جستجو برتر که باید بشناسید!

وقتی اسم موتور جستجو می‌آید، تقریباً همیشه به Google فکر می‌کنیم. Google پربازدیدترین وب سایت در جهان است و 92٪ از بازارهای موتور جستجو را در اختیار دارد.  آنقدر محبوب است که به عنوان یک برند مهم شناخته می‌شود.

که به این معنی است که وب سایت Google به یک فعل «گوگل کنیم» تبدیل شده است. ما نمی‌گوییم «جستجو کنید»، می‌گوییم، .google it  موتور جستجو خیلی محبوب و پرکاربرد است، به خودی خود تبدیل به یک کلمه شده است.

اما گوگل تنها موتور جستجو موجود نیست.

اگر گزینه‌های دیگری هم می‌خواهید، ما برخی از آنها را برای شما آماده کرده‌ایم. یک موتور جستجوی سازگار با محیط زیست گرفته و حافظ حریم خصوصی، همگی در این مقاله جمع آوری شده‌اند.

حال بیایید 10 موتور جستجو برتر در جهان را بررسی کنیم:

 1. موتور جستجو Google

گوگل در سال 1997 به دنیا معرفی شد و از آن زمان بر اینترنت تسلط دارد. هر روز بیش از 3.5 میلیارد جستجو با استفاده از Google انجام می‌شود. این الگوریتم‌ها به معنای استفاده از آن بسیار آسان است و به سایر جنبه‌های نمونه کارها Google مانند YouTube، Google Drive، Google Maps و همچنین تلفن‌های هوشمند و لپ تاپ‌ها متصل است.

موتور-جستجو-Google

گوگل بسیار محبوب است و فناوری آن موتورهای جستجوی دیگری مانند Ask.com را نیز قدرت می‌بخشد.

شما احتمالاً هر روز از Google استفاده می‌کنید، اما درصورتی که قبلاً هرگز چیزی در مورد آن نشنیده باشید، بر روی پیوند https://www.google.com/  کلیک نمایید.

 1. موتور جستجو بینگ

پیشنهاد مایکروسافت در رتبه دوم Google قرار دارد.  Bing ممکن است در مقایسه با Google کوچک باشد اما محبوبیت آن در حال افزایش است. Bing نتیجه موتورهای جستجوی قبلی مانند جستجوی MSN و جستجوی Windows Live است. بینگ در سال 2009 راه اندازی شد، همان فیلترها و گزینه‌های جستجو مانند نقشه‌ها، تصاویر، مکان‌ها و اخبار را ارائه می‌دهد. با این حال، به جای پس زمینه سفید، صفحه اصلی Bing دارای طیف وسیعی از تصاویر خیره کننده برای یک موتور جستجوی زیباتر است (مانند تصویر صفحه پایین)

موتور-جستجو-بینگ

 

Bing هر ماه حدود 12 میلیارد جستجو انجام می‌دهد، بنابراین الگوریتم‌های آن به طور مداوم در حال بهبود هستند و تلاش می‌کنند که همیشه پاسخی را که می‌خواهید دریافت می‌کنید.

دقیقاً مانند گوگل، فناوری بینگ به موتورهای جستجوی دیگر مانند Yahoo! قدرت می‌دهد. سعی کنید بینگ را امتحان کنید، نتایج دیگری به شما می‌دهد. Google https://www.bing.com/

 1. موتور جستجو بایدو

سومین موتور جستجوی بزرگ جهان برای بسیاری از افراد نسبتاً ناشناخته است. گوگل در چین ممنوع است و بنابراین بایدو در بازار موتورهای جستجو چینی تسلط پیدا کرده است.

آنقدر افراد در چین از موتور جستجو استفاده می‌کنند که با وجود اینکه تقریباً تمام کاربران آن فقط از یک کشور هستند، سومین موتور بزرگ در جهان است.

موتور-جستجو-بایدو

یک سیستم هوشمند مصنوعی فوق العاده پیچیده در پشت خود دارد که باعث می‌شود از نظر کاربران در چین دقیق و آسان باشد. این اساساً پاسخ چین به Google است، اما اطلاعات کمی‌ در مورد آن شناخته شده است زیرا تعداد بسیار کمی ‌از افراد دیگر از آن در خارج از چین استفاده می‌کنند.

اگر به زبان چینی مسلط هستید، بایدو برای شما مناسب است https://www.baidu.com/

 1. موتور جستجو DuckDuckGo

برای بسیاری از شما که این مقاله را می‌خوانید تعجب آور خواهد بود. شاید انتظار داشته باشید که نوبت یاهو باشد.

DuckDuckGo به اندازه برخی از سایت های دیگر کاربر ندارد، اما به عنوان یکی از بهترین موتورهای جستجو برای حفظ حریم خصوصی است. به همین دلیل شماره 4 است. گفته می شود ، DuckDuckGo آنقدر خصوصی است که حتی نمی‌داند چند نفر به طور منظم از آن استفاده می کنند.

موتور جستجو داده ها را ذخیره یا به اشتراک نمی گذارد و به سایت ها اجازه نمی دهد به داده های شما دسترسی پیدا کنند یا حرکتهای آنلاین شما را ردیابی کنند. DuckDuckGo سابقه جستجوی شما را حفظ نخواهد کرد و ادعا می‌کند که ردیاب های Google را می توان در 75 درصد از میلیون سایت برتر یافت.

موتور-جستجو-DuckDuckGo

ادعای بزرگ آنها این است که حالت ناشناس اطلاعات را از رایانه شما پاک می‌کند، اما Google همچنان می‌تواند آن را ذخیره کند.

موتور جستجو کاملاً خصوصی است و می‌تواند به عنوان برنامه افزودنی به مرورگر شما اضافه شود، بنابراین دسترسی و استفاده از آن به جای حالت ناشناس آسان است.

اگر نگران شرکت‌های بزرگی هستید که شما را ردیابی می‌کنند یا از تاریخچه اینترنت در مورد شما اطلاعات کسب می‌کنند ، DuckDuckGo به راحتی بهترین موتور جستجو برای شما است.

برای یک تجربه جستجوی کاملاً خصوصی ، بایدhttps://duckduckgo.com/  را امتحان کنید

 1. موتور جستجو Ecosia

اگر می‌خواهید سازگار با محیط زیست باشید، Ecosia یکی از بهترین موتور جستجو های موجود است.

یک موتور جستجو خصوصی است که از انرژی تجدید پذیر برای تأمین انرژی سرورهای خود استفاده می‌کند. این ماده بسیار کارآمد است و در واقع با 200٪ انرژی تجدیدپذیر کار می‌کند، به این معنی که در واقع CO2 را از جو خارج می‌کند.نه تنها از انرژی‌های تجدید پذیر استفاده می‌کند، بلکه برای هر جستجوی انجام شده در Ecosia، یک درخت کاشته می‌شود.

موتور-جستجو-Ecosia

در زمان نوشتن مقاله، Ecosia 116،680،553 درخت کاشته است. روی پیوند کلیک کنید تا ببینید اکنون چه تعداد کاشته شده است. و Ecosia فقط در هر جایی درخت نمی‌کارد. آنها را در محیطها و مکانهایی که به درختان بیشتری احتیاج دارند، می‌کارد. در حال حاضر، این به معنای بورکینافاسو است. هر ماه امور مالی خود را منتشر می‌کند، بنابراین شما می‌توانید ببینید دقیقاً چه کاری را کجا انجام می‌دهند.

جدا از دلایل محیطی، استفاده از Ecosia آسان و ساده است و سریع نتیجه می‌دهد. می‌تواند به عنوان برنامه افزودنی برای مرورگر شما نصب شود تا به موتور جستجوی پیش فرض شما تبدیل شود. همچنین، برخلاف Google، داده‌های شما را بیش از یک هفته ذخیره نمی‌کند.

اگر می‌خواهید به کاشت یک درخت کمک کنید و همزمان اطلاعاتی پیدا کنید، https://www.ecosia.org را امتحان کنید

 1. Wayback Machine معروف به بایگانی اینترنتی

یک موتور جستجو پیچیده است. بایگانی اینترنتی یا همانطور که بهتر شناخته شده است “ماشین برگشت (wayback machine)” در واقع یک موتور جستجوی سنتی نیست، نسخه‌هایی از صفحات وب را برای وب سایت‌های فعال و همچنین صفحاتی که حذف یا پنهان شده اند ذخیره می‌کند.

این بایگانی عظیم شامل بیش از 475 میلیارد صفحه وب است و اگر بدانید که به دنبال چه چیزی می‌گردید، صفحه شما را صرف نظر از قدمت یا مبهم بودن به شما ارائه می‌دهد. همچنین صفحات وب، 28 میلیون کتاب و متن، 14 میلیون ضبط صدا، 6 میلیون فیلم و 3.5 میلیون تصویر وجود دارد. همچنین اسکن روزنامه‌ها و مقالات قدیمی ‌وجود دارد، بنابراین اطلاعات قبل از اینترنت به راحتی قابل دسترسی است. به جای دکمه جستجوی استاندارد، Wayback Machine دارای یک دکمه “تاریخچه مرور” است.

Wayback-Machine-معروف-به-بایگانی-اینترنتی

این واقعاً یک بایگانی قابل توجه از همه مواردی است که از زمان ایجاد آن تاکنون در اینترنت ظاهر شده است. https://archive.org/web/

 1. ولفرام آلفا یا Wolfram Alpha

Wolfram Alpha یک موتور جستجوی غیرمعمول است، اما بسیار مفید است. Wolfram Alpha به جای صفحات وب، به جستجوی شما با پاسخ واقعی پاسخ می‌دهد. اگر سوال مستقیمی ‌دارید، این بسیار بهتر از سایر موتورهای جستجو است چون مجبور نیستید به دنبال پاسخ در نتایج جستجو باشید. این موتور جستجو این کار را برای شما انجام می‌دهد و فقط آنچه را که نیاز دارید به شما ارائه می‌دهد.

wolfram-alpha-no7-search-engine

صفحه اصلی با پیوندهایی به سوالات متداول مجهز است که شامل همه چیز از ریاضیات، زبانشناسی، مهندسی، هنر و امور مالی گرفته تا سیاست، مواد، حمل و نقل، بهداشت و اندازه گیری است.

الگوریتم‌های هوشمند تقریباً هر بار در عرض چند ثانیه پاسخ صحیح را به شما می‌دهند. به همین دلیل در اسلات شماره 7 لیست مشخص شده است.

برای دریافت سریع پاسخ https://www.wolframalpha.com/ کلیک کنید.

 

 1. موتور جستجو Elgoog

این موتور جستجو همه راحتی و فناوری سایت اصلی Google را ارائه می‌دهد، اما با پیچ و تاب‌های نسبتاً سرگرم کننده‌ای همراه است.

Elgoog به شما امکان می‌دهد در زیر آب، عقب، بدون جاذبه و چندین حالت سرگرم کننده دیگر در Google جستجو کنید. این یک روش عالی برای استفاده از Google است اما کمی‌هیجان انگیزتر است.

موتور-جستجو-Elgoog

چون شبیه گوگل است بنابراین همچنان نتایج مشابه و الگوریتم‌های مشابه پردازش درخواست شما را خواهید داشت و فقط کمی‌ متفاوت و کمی‌هیجان انگیزتر است.

برای چرخش الگو به https://elgoog.im/  مراجعه کنید.

 1. موتور جستجو Million Short

  این موتور جستجو به شما امکان می دهد آن سوی دیگر اینترنت را ببینید. محبوب ترین نتایج را فیلتر می‌کند و به شما امکان این را می‌دهد که حتی صفحات وبی که از محبوبیت خاصی برخوردار نیستند اما اغلب خاص هستند را ببینید. Million short، صد (100) نتیجه اول را حذف می‌کند ، بنابراین دیدگاه‌های مختلف و زوایای جدید را ببینید و صفحات جدیدی را کشف کنید که کمی مبهم تر از سایت‌های برتر Google هستند.موتور-جستجو-Million-Short

  اگر می‌خواهید به سوالی پاسخ مستقیم دهید ، شاید این موتور جستجو بهترین انتخاب نباشد، اما اگر در مورد موضوعی تحقیق می‌کنید یا نظرات یا منابع متنوعی می‌خواهید ، می‌تواند راهی عالی برای دریافت پاسخی باشد که موتورهای جستجوی دیگر نشان نمی‌دهند. Million Short را امتحان کنید https://millionshort.com/

   

 2. موتور جستجو Degpile

این وب سایت خارق العاده مادر همه موتورهای جستجو است. اساساً نتایج حاصل از سایر موتورهای جستجو را در یک جستجو ترکیب می‌کند. مانند این است که از Google، Bing و Yahoo!  همزمان استفاده کنید.

دقیق ترین نتایج را فیلتر می‌کند و یک صفحه نتایجی ارائه می‌دهد که فقط بهترین‌ها را به شما می‌دهد. این وب سایت دارای یک تب تصاویر و همچنین برگه‌هایی برای جستجوی ویدیو و اخبار است. اگر یک موضوع گسترده و محبوب را جستجو می‌کنید، جستجوهای متمرکزتر را نشان می‌دهد که به شما کمک می‌کند تا نتایجتان را برای دریافت پاسخ مورد نیاز کاهش دهید.

موتور-جستجو-Degpile

همچنین می‌توانید جستجوی خود را با استفاده از پارامترهای آنها، که شامل فیلتر کردن محتوای صریح است، اصلاح کنید.

می‌توانید در اینجا سعی کنید Dogpile https://www.dogpile.com/

10 موتور جستجو برتر

وقتی مردم می‌پرسند “10 موتور جستجو برتر کدامند؟” لیست به شرح زیر است:

 • Google
 • Bing
 • Baidu
 • DuckDuckGo
 • Ecosia
 • Wayback Machine
 • Wolfram Alpha
 • Elgoog
 • MillionShort
 • Dogpile

بنابراین، Google تنها موتور جستجویی نیست که می‌توانید استفاده کنید. با این حال، محبوبیت آن به این معنی است که احتمالاً در آینده قابل پیش بینی به عنوان محبوب ترین موتور جستجو باقی خواهد ماند.

چرا یکی از موتورهای جستجو دیگر را امتحان نکنید؟ شما می‌توانید به کاشت درخت کمک کنید، به یک وب سایت مبهم مراجعه کنید یا بدون هیچ سر و صدایی پاسخ مستقیم بگیرید

Google تنها گزینه شما نیست، اما اگر معتاد Google هستید، همیشه می‌توانید از Google upside down استفاده کنید!

آمار موتورهای جستجو

موتورهای جستجو مانند Yahoo! که توسط Bing تغذیه می‌شود شباهت زیادی به Bing دارد. سپس سایر موارد شامل Yandex، Naver، Sogou، Shenma، Ask.com و AOL وجود دارد.

مگر اینکه در کشورهایی باشید که طرفدار هر موتور جستجو هستند یعنی روسیه با Yandex یا کره با Naver، بعید است که از آنها استفاده کنید.

 

آمار موتور جستجو:

Search EngineMarket Share
1. Google91.54%
2. Bing2.44%
3. Yahoo!1.64%
4. Baidu1.08%
5. Yandex0.54%
6. DuckDuckGo0.45%
7. Sogou0.44%
8. Ecosia0.14%
9. Shenma0.08%
10. Naver0.07%

اگر با خواندن  این مقاله درباره حداقل یک موتور جستجوی جدید (یا وب سایت جستجو) اطلاعاتی کسب کردید که هرگز نمی‌دانستید، می‌توانید با افراد یا شبکه‌های رسانه‌های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید، تا افراد دیگر نیز یاد بگیرند.

 

خواندن این مقالات توصیه می‌شود:

نحوه جستجو در گوگل؛ 31 ترفند جستجوی پیشرفته گوگل

ابزارهای بررسی سئو سایت در سال 2020!

17سوال متداول سئو (seo)

40 مورد از واژه های ضروری سئو که باید بدانید

می 2, 2021

0 پاسخ به "10 موتور جستجو برتر که باید بشناسید!"

  ارسال یک پیام

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تمام حقوق این وب سایت متعلق به شرکت توسعه یاران فناور فردیس می‌باشد.